Transporter dla psa – jaki wybrać?

Transporter dla psa – jaki wybrać?

Transporter dla psa do samochodu, samolotu, autobusu czy na rower pełni niezwykle ważną funkcję. Dzięki niemu czworonóg jest bezpieczny i nie grozi mu niebezpieczeństwo. To również gwarancja spokoju dla opiekuna, który nie musi martwić się, że jego pupil nagle zacznie zachowywać się w nieodpowiedni sposób. Gdzie jednak znaleźć transporter dla psa i czym się kierować przy wyborze? 

Czytaj również, jakie szelki dla psa do auta?

Jaki transporter dla psa wybrać?

Jaki jest najlepszy transporter dla psa? Opinie na ten temat są podzielone. Psi rodzice mają swoje gusta, podobnie jak ich podopieczni. Wiele zależy też od środka transportu czy typu podróży. W związku z licznymi zmiennymi, wyróżnić można kilka rodzajów produktów: 

 • z wikliny i „wiklino-podobne” – dla mniejszych ras o niezbyt mocnych zębach. Nie są bardzo wytrzymałe, ale za to dość lekkie. Sprawdzą się podczas krótkich podróży; 
 • materiałowe – dla małych i średnich psów. Lekkie, wygodne i łatwe w transporcie. Mogą się przecierać, ale nadają się do transportu czworonogów w mieście; 
 • torby transportowe – stosowane dla małych i średnich ras. Mają stelaż obleczony tekstyliami. Cechują się dobrą wentylacją i łatwym transportem, bo mają kółka oraz rączkę; 
 • plastikowe – mają różne wielkości i dobrze sprawdzają się podczas jazdy samochodem. Są dość wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu;
 • kontenery – bardzo odporne, stabilne, często tworzone z myślą o dalekich podróżach. Dostosowane do psów o różnych wielkościach, dzięki czemu sprawdzą się nawet w przypadku największych i najsilniejszych pupili; 
 • klatki do samolotu – transportery specjalistyczne, przeznaczone do konkretnego typu podróży. 

Ile kosztuje transporter dla psów? Wszystko zależy od jego rodzaju i wielkości. Najmniejsze, materiałowe rozwiązania, kupić można za kilkadziesiąt złotych. Duże i solidne klatki, np. z atestem linii lotniczych, mogą kosztować nawet ponad 1000 zł. 

transporter dla psa

Jaki transporter dla shih tzu?

Shih tzu to niewielka rasa, dzięki czemu łatwo zmieści się do różnego rodzaju transporterów dla psów o małych rozmiarach. Wygodnie tym czworonogom będzie zarówno w wysokiej jakości torbach materiałowych z usztywnianym dnem, jak i w plastikowych klatkach oraz kontenerkach. Jaki transporter dla maltańczyka? To rasa zbliżona wymaganiami do shih tzu, można więc kierować się tymi samymi kryteriami. 

Jaki transporter dla sznaucera?

Sznaucery to psy nieco większe. Dobre będą dla nich transportery dla psa 10 kg lub nieco mniej, bo waga dorosłych samców może przekraczać 8 kg. Mają mocniejsze szczęki oraz łapy, przez co łatwiej będzie im uszkodzić produkt materiałowy. Jeśli dany pupil ma tendencję do gryzienia, lepiej kupić mu kontener z tworzywa sztucznego. Spokojne czworonogi natomiast powinny się dobrze czuć w materiałowych transporterach lub klatkach, ale o większych wymiarach niż te dla shih tzu. 

 Jaki transporter dla beagle?

Waga beagle może przekraczać 10 kg, najlepszym rozwiązaniem więc będą solidniejsze transportery plastikowe. Są też stabilne, więc można je bezpiecznie przypiąć pasami w samochodzie.  Kluczową sprawą będzie tu zmierzenie wysokości i długości psa, by dostosować produkt do jego wielkości. W niektórych sytuacjach ich zamiennikiem mogą być kontenery, często wyposażone np. w miski czy kilka opcji wentylacji. 

Transporter dla psa 12 kg i większych

Średnie i duże psy, których waga znacznie przekracza 10 kg, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Transporter musi być wytrzymały, by potężny czworonóg nie przegryzł materiału jednym kłapnięciem paszczy. Jednocześnie musi mieć on swobodę ruchów, by nie czuł się skrępowany podczas podróży. Właśnie dlatego w tej kategorii zalecane są większe kontenery lub klatki, które można bezpiecznie postawić na płaskim podłożu. Dzięki temu da się przewozić je w pociągu czy bagażniku samochodu. Zdarzają się też rozwiązania wyposażone w kółka, dzięki którym psi rodzic może łatwiej przemieszczać się ze swoim pupilem, np. po dworcu czy lotnisku. 

transporter torba dla psa

Jakiej wielkości powinien być transporter dla psa?

Transporter dla psa musi pozwalać lokatorowi nie tylko swobodnie w środku leżeć, ale i obracać się czy zmieniać pozycje. Nie może być dopasowany idealnie, bo wiele psów będzie się przez to czuło klaustrofobicznie. Wybierając produkt idealny, trzeba zmierzyć: 

 • szerokość w kłębie; 
 • długość łap; 
 • długość od końcówki ogona do nosa; 
 • wysokość (od ziemi do czubków uszu. 

Wymiary te porównać należy z rozmiarami transportera. Ważną kwestią jest też sprawdzenie jego limitu wagowego. 

Jaka torba transportowa dla psa?

Torba transportowa musi przede wszystkim być bezpieczna i w odpowiednim rozmiarze. Zależnie od modelu można nosić ją: 

 • w ręce; 
 • na ramieniu; 
 • na plecach w formie plecaka. 

Poszukując najlepszego modelu, warto sprawdzić ich jakość wykonania i wygodę. Szczególnie istotne są szelki lub rączki – nawet mały pies nieco waży, nie mogą więc być niewygodne i wpijające się w skórę psiego opiekuna. Warto też, by w środku miały haczyk, który przypiąć można do obroży lub szelek psa. Dzięki temu czworonóg będzie bezpieczny nawet w modelach otwartych, z których będzie mógł swobodnie obserwować otaczający go świat. 

transporter dla psa przewóz psa

Jaki transporter dla psa do samochodu?

Transporter dla psa do samochodu musi przede wszystkim być stabilny i posiadać wygodny system umożliwiający przypięcie go pasami bezpieczeństwa. Dzięki temu pupil pozostanie w miejscu i nie będzie przemieszczał się po kabinie lub bagażniku nawet w przypadku niespodziewanych sytuacji na drodze. 


Zależnie od wielkości psiaka, dobrze sprawdzą się tu torby transportowe, kontenery czy klatki aluminiowe dla największych czworonogów. Wszystkie są stabilne i łatwo je zabezpieczyć pasami. Zależnie od upodobań psa do samochodowych podróży, można wybrać transportery z zasłoniętymi lub odsłoniętymi ścianami.

Jaki transporter dla psa do samolotu?

Większość linii lotniczych ma bardzo restrykcyjne przepisy związane z transportem zwierząt. Sprawdzić je można najczęściej na stronach internetowych poszczególnych przewoźników. Transportery o takim przeznaczeniu muszą posiadać atest i mieć z góry określone wymiary. Przeważnie wykonane są z tworzyw sztucznych, bywają dość drogie i mają dość duże rozmiary, by czworonogi czuły się w nich swobodnie. To konieczne zwłaszcza w czasie dłuższego lotu, podczas którego zostaną rozdzielone ze swoimi opiekunami.  

Jaki transporter dla psa na rower?

Zwykle na rowerze przewożone są mniejsze rasy psów, które nie są zbyt ciężkie. Do ich transportu użyć można zatem koszyka, transportera lub torby, które powiesić można wygodnie na kierownicy. Dobrze, jeśli będą wyposażone w zapięcie uniemożliwiające pupilowi wyskoczenie z nich podczas jazdy. 

Alternatywą są transportery, które można przypiąć na bagażnik. Te jednak powinny być zamykane, by nie doprowadzić do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które mogłyby się rozgrywać za plecami kierowcy. W przypadku przewodu rowerem większych psów skorzystać można ze specjalnych wózków na kołach, które „holowane” są za rowerem. Mają zapięcia i dość duże, więc czworonogi mogą liczyć na wygodną podróż. 

Znajdź sprawdzonego Opiekuna dla Twojego psa lub kota na Pethomer.com

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.