Przysmaki treningowe dla psa – Ranking

Przysmaki treningowe dla psa – Ranking

Przysmaki są najlepszą formą nagradzania psa za dobrze wykonane zadanie podczas szkolenia. Z tego artykułu dowiesz się jakie smakołyki są nie tylko zdrowe dla pupila, ale również mogą być dobrym wsparciem podczas treningów.

Przeczytaj również, 5 zabawek, które pokocha Twój pies

Jakie przysmaki do treningu psa?

Najlepszym powodem do wykonania zadania jest nagroda, a nie ma lepszej nagrody niż psie przysmaki. Taką zasadą z pewnością kieruje się większość czworonożnych przyjaciół. Psie smakołyki podczas treningów stanowią nieocenione wsparcie dla opiekuna i są w zasadzie jego podstawą. Warto więc zadbać o to, aby przysmaki treningowe dla naszego psa były zdrowe. Muszą mieć też odpowiednie walory smakowe i zapachowe, aby były atrakcyjne dla pupila.

Wybierając psie przekąski, może pojawić się pytanie, czy jest różnica jakie przysmaki dla Amstaffa, czy Yorka, a jakie smakołyki dla Maltańczyka wybierzemy? Odpowiedź jest bardzo prosta — nie ma znaczenia, jakiej rasy jest pies. Istotna jest za to wielkość pupila oraz jego upodobania. Niektóre przysmaki mogą być za małe dla dużych ras i na odwrót — zbyt duże dla mniejszych psów. Przed zakupem konkretnego produktu najlepiej jest sprawdzić wielkość kąsków i ocenić, czy będą one odpowiednie dla swojego pupila. O czym jeszcze warto pomyśleć, wybierając smakołyki treningowe?

Smakołyki treningowe, w odróżnieniu od tych podawanych w domu między posiłkami, muszą mieć mocny zapach lub wyrazisty smak. Pobudzają one zmysły czworonoga i dzięki temu chętniej on współpracuje. W wielu przypadkach świetnie sprawdzają się np. suszone szprotki. Ich intensywny zapach okazuje się bardzo atrakcyjną przekąską dla czworonogów. Przekąską o nieco słabszym zapachu, za to niemal równie skuteczną, są smakołyki z dodatkiem ryby, takie jak Carnilove Snack Fresh Crunchy. Z naturalnych produktów najlepiej sprawdzają się drobiowe serca.

Oczywiście wybór konkretnego rodzaju przysmaku treningowego zależy w dużej mierze od psiego przyjaciela. To, co z reguły smakuje jednym czworonogom, niekoniecznie sprawdzi się u drugich. W wielu przypadkach lepiej sprawdzają się wilgotne przysmaki dla psa niż opcje suche w postaci chrupiących kąsków. Warto zatem kupić kilka rodzajów produktów i sprawdzać, które są najchętniej zjadane przez czworonoga.

przysmaki treningowe dla psa

Treserki dla psa Ranking

Psie przysmaki przeznaczone do treningów czworonogów nazywamy potocznie treserkami. Są wytwarzane z różnych rodzajów mięs, dzięki czemu bez trudu można dostosować je do psich potrzeb, co jest szczególnie istotne przy pupilach z alergiami pokarmowymi. Atutem treserek jest nie tylko wielkość dostosowana do szkolenia pupila, ale również intensywny smak i aromat, który dobrze pobudza zmysły zwierzaka.

Na wyróżnienie wśród treserek zasługuje kilka rodzajów produktów, które mają bardzo dobry skład i przede wszystkim są wręcz uwielbiane przez większość psich pupili. Z pewnością należy tu wymienić sprasowane mięsne kawałki od marki Woolf, a także snacki Carnilove. Obie opcje zawierają dużą porcję mięsa i dodatków w postaci witamin i minerałów, zatem nie tylko dobrze smakują, ale również wspierają zdrowie psa i mogą stanowić dla niego uzupełnienie diety.

W zestawieniu najlepszych przysmaków treningowe dla psa nie może zabraknąć suszonych szprotek czy smaczków z dodatkiem ryby. Ich największą zaletą jest bardzo intensywny zapach, któremu nie może się oprzeć większość psów. Takie produkty są zaliczane do jednych z najlepszych psich wabików, ale trzeba mieć na uwadze, że specyficzny aromat psich przysmaków może pozostać na palcach, co nie każdemu opiekunowi może odpowiadać.

Do rankingu najlepszych treserek trzeba również dodać miękkie kawałki mięsa np. piersi z kurczaka, które można kupić bądź przyrządzić samodzielnie w domu. To najbardziej naturalne i najzdrowsze przekąski dla psa, które mogą przydać się podczas szkoleń. Warto jednak zakupić szczelnie zamykane opakowanie, które pozwoli zachować świeżość takiego przysmaku, gdyż tak spreparowane mięso bardzo szybko wysycha.

Spora część opiekunów, podczas treningów ze swoim psem, jako zachęty używa zwykłych przysmaków, które podawane są w domach między posiłkami. Takie tradycyjne chrupki bądź snacki bardzo często zawierają sprasowane mięso i różne dodatki, najczęściej pochodzenia roślinnego. Są one nie tylko łatwo dostępne w sklepach, ale również kuszą znacznie niższą ceną niż typowe treserki. Jednak przed zakupem takiego produktu warto bardzo dobrze przeanalizować jego skład, aby być pewnym, że jest on zdrowy. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że przysmak podawany zarówno w domu, jak i podczas treningu może przestać być atrakcyjny dla zwierzaka i szybko znudzić się mu znudzić.

przysmak treningowy dla psa

Przysmaki treningowe dla szczeniaka

Trenowanie ze szczeniakami rządzi się nieco innymi prawami, co z dorosłymi pupilami. Maluchy szybko się dekoncentrują, przy tym są bardzo żywiołowe. Ich zapasy energii kończą się jednak dość szybko. Z tego powodu szkolenia nie mogą trwać zbyt długo, gdyż zwierzak może się zniechęcić. 

Aby skoncentrować uwagę szczeniaka na konkretnym zadaniu, zazwyczaj używa się znacznie większej ilości przysmaków, niż w przypadku psów dojrzałych. Oczywiście muszą być one smaczne, mieć ciekawy zapach i co najważniejsze — być dostosowane do do rozmiarów pyszczka czworonoga. Trzeba też zauważyć, że młody organizm szczenięcia jest delikatny, dlatego smakołyki powinny uzupełniać jego dietę i być uwzględnione w codziennej rutynie między posiłkowej.

Pamiętajmy, że szczenięta szybko się nudzą dlatego, jeżeli chcemy utrzymać stale taką samą radość z ćwiczeń, powinno się stosować kilka rodzajów przysmaków — szczególnie jeśli trening odbywa się codziennie. Historia zatacza koło w przypadku psów seniorów. Co prawda nie są już tak energiczne, ale szybko się męczą i trudniej utrzymać im koncentracje. Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, aby wybierać smaczne i jednocześnie zdrowe przysmaki dla szczeniaka.

Przysmaki dla psa z dobrym składem

Chcąc wybrać zdrowe przysmaki dla psa, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. Niestety nawet niektóre naturalne smakołyki mogą zawierać specyfiki, które niekoniecznie będą wpływać pozytywnie na zdrowie psa. Przed zakupem jakiegokolwiek przysmaku dla pupila warto bardzo dobrze przeanalizować jego skład, który powinien być rozpisany na opakowaniu.

Zdrowe, naturalne przysmaki dla psa to takie, które mają krótki i prosty skład, oparty przede wszystkim na mięsie. Należy omijać te produkty, które mają w składzie sztuczne konserwanty, barwniki i wypełniacze czy zboża. Są one bardzo często obecne w przysmakach mocno przetworzonych jak chrupki czy ciasteczka, choć oczywiście nie we wszystkich. Bezpiecznym wyborem są natomiast suszone kawałki mięsne. Takie produkty zazwyczaj zawierają dużą zawartość mięsa i dodatki w postaci witamin i minerałów, co pozytywnie wpływa na zdrowie czworonoga.

Znajdź sprawdzonego Opiekuna dla Twojego psa lub kota na Pethomer.com


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.